wtorek, 9 października 2018

Winietki ślubne


Dlaczego warto zdecydować się na winietki ślubne?

W pośpiechu i szaleństwie przygotowań do ślubu oraz wesela, łatwo zapomnieć o drobnym elemencie, jakim są winietki ślubne. Jednak gdy chcemy uniknąć chaosu powstającego przy  wchodzeniu gości na salę weselną oraz zadbać o ich samopoczucie, warto zdecydować się na winietki, które mogą być nie tylko ozdobą stołów, ale będą stanowić wraz ze zdjęciami miłą pamiątkę na długie lata.

Co to są winietki ślubne?

Winietki ślubne to niewielkie karteczki wykonane z papieru o wysokiej jakości ze spersonalizowanymi grafikami i imionami oraz nazwiskami gości, umieszczane na ich miejscach przy stołach weselnych. Pozwalają uniknąć zamieszania, które będzie nieuniknione, gdy goście od progu rozpoczną wyścig do upatrzonych stolików. Wcześniejsze rozłożenie winietek ślubnych w odpowiednich miejscach i ustawienie przed salą planu stołów skutecznie zapobiega chaosowi i sprzyja przyjaznej, radosnej atmosferze w trakcie przyjęcia.

Jakie jeszcze funkcje mogą pełnić winietki ślubne?

Winietki ślubne pozwalają także zadbać o dobry nastrój gości usadzonych przy jednym stole. Spędzą przy nim długi wieczór, warto więc, aby nawet osoby nie znające się wcześniej w naturalny sposób nawiązały ze sobą kontakt. Dzięki wiedzy, jaką mamy na temat stopnia ich znajomości, sympatii i ewentualnych animozji, unikniemy niezręcznych sytuacji, które mogą popsuć udaną zabawę. W przypadku dalszej rodziny koniecznie podpytajmy o wzajemne stosunki i dawne zatargi, o których możemy nie mieć pojęcia.
Winietki ułatwią także rozplanowanie ustawienia stolików na całej sali, usadzenie gości przy głównym stole, razem z Parą Młodą oraz przyspieszą znalezienie poszczególnych osób, z którymi chcemy zamienić kilka słów w trakcie przyjęcia. Konieczność ich wcześniejszego rozmieszczenia daje w dodatku pewność, że żadna z ważnych dla nas w tym dniu osób nie została pominięta.
Na winietkach ślubnych można również zamieścić specjalne symbole dla obsługi, oznaczające menu dla poszczególnych osób: wegańskie, wegetariańskie lub pozbawione szkodliwych dla ich diety składników.
Przy dużej liczbie gości pozwoli to uniknąć kłopotliwych pytań ze strony kelnerów.
Winietki ślubne to wreszcie, wraz z innymi elementami, efektowna dekoracja stołu weselnego. Dobrane do kwiatów, szkła, obrusów, menu czy zawieszek na alkohol będą eleganckim drobiazgiem, który chętnie zabiorą ze sobą goście na pamiątkę szczególnego dnia.

Jakie formy mogą przyjąć winietki ślubne?

O kształcie, kolorystyce lub rozmiarze winietek ślubnych decydują oczywiście przyszli nowożeńcy,
którzy najczęściej wybierają je razem z zaproszeniami. Grafiki i motywy wykorzystane na nich mogą w nieco zmodyfikowanej formie pojawić się na winietkach, stanowiąc harmonijną całość dekoracji
weselnych.
Karteczki z imionami i nazwiskami uczestników weselnego przyjęcia stanowią czasem element
upominków przygotowywanych z myślą o podziękowaniu naszym gościom za spędzony wspólnie czas.
Można je ułożyć na stołach, dołączone do smakowitych, ręcznie robionych ciastek czy innych
oryginalnych drobiazgów.

4 komentarze:

 1. winietki ślubne są chyba już na każdym weselu :)

  Ostatnio w tym miejscu - sale weselne dolny Śląsk - było bardzo uroczyście. Na co zwrócili uwagę goście. Pomysł z fotobudką był strzałem w dziesiątkę :) Polecam to miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 2. Tak zgadza się już jest to raczej standard :-)
  Chociaż byliśmy niedawno na weselu bez winietek.

  OdpowiedzUsuń
 3. O zaletach winietek ślubnych długo można by dyskutować… Na moim weselu obecne były winietki , które zamówiłam w sklepie internetowym http://www.peggybrown.pl/winietki-na-stol-weselny.html Były to winietki z motywem roślinny, z kolekcji "Romantyczna".

  OdpowiedzUsuń
 4. Winietki, podobnie jak i zaproszenia ślubne https://royaldekor.pl/zaproszenia-slubne to nieodłączny element każdego przyjęcia weselnego. Warto wybrać takie, które swoim stylem nawiązują do motywu przewodniego takiej uroczystości.

  OdpowiedzUsuń